معرفی شکلات فلورانتین

شکلات فلورانتین ما، یک شکلات ابداعی است برگرفته از شیرینی فلورانتین که ما از ترکیبات آن استفاده کرده‌ایم. دستور اصلی این شیرینی البته با کمی تغییرات.

شیرینی یا بیسکوییت فلورانتین ( Florentine  ) یک بیسکوییت ایتالیایی است که در قنادی فرانسه جای خود را باز کرده‌است. شیرینی که یک کراست کره‌ای دارد و رویه‌ای از انواع دانه‌های مغزی.  موادی که در رسپی اصلی آن ذکر می‌شود معمولا بادام، عسل و پرتقال شیرین شده‌است اما گیلاس ، پسته و.. نیز اضافه می‌کرده‌اند و بعدها وقتی به ایران آمد و به یکی شیرینی پرطرفدار تبدیل شد، زرشک نیز به آن اضافه شد. شیرینی که حالا در شیرینی فروشی‌ها به شیرینی ملکه‌ی بادام معروف است و انتخاب خیلی‌ها برای شیرینی نوروز و میهمانی‌هاست.

برای شکلات ما همین مواد را طبق ذائقه‌ی ایرانی خودمان تنظیم کرده‌ایم. یک پوسته‌ی نازک شکلات شیری که در آن پر شده‌است است از بادام، زرشک، پوست پرتقال شیرین شده، مغز تخمه‌ی کدو، زنجبیل شیرین شده و البته عسل. این شکلات خیلی زود طرفداران خودش را پیدا کرد و تبدیل شده به یکی از پرطرفدارترین محصولات ما که خیلی‌ها حتی ما را با این شکلات می شناسند. البته ممکن است برای کسانی که طعم ترشی زرشک را در کنار شیرینی عسل دوست ندارند، جذاب نباشد که کافی است در توضیحات فروش این مورد را برای ما ذکر کنند و ما از شکلات آنها زرشک را حذف می‌کنیم. امیدواریم تجربه‌ی جذابی از چشیدن این شکلات داشته باشید.

در صورت تمایل می‌توانید شکلات فلورانتین ما از اینجا سفارش دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 23 = 32